Telegram WhatsApp ile dalga geçti! Hangi Yıldayız?

WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS uygulamasından Android aygıtlara WhatsApp konuşma geçmişinin artık aktarılabileceğini duyurdu. Bu yeni özellik kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olsa da WhatsApp’ın bu özelliği sunmada biraz geciktiğini düşünenler var. Telegram uzun müddettir iOS ve Android ortasında bildiri geçmişini aktarma özelliği sunuyordu. Telegram, WhatsApp’ın özelliği “anca” sunmasıyla dalga geçti.

WhatsApp kapalılık mukavelesi periyodunda birden fazla kullanıcı Telegram uygulamasına geçmişti. Hal bu türlü olunca iki iletileşme uygulaması üzerindeki rekabet daha fazla arttı. Rus merkezli şirket kazandığı kullanıcı sayısıyla da gücüne güç katmaya devam ediyor. O denli ki Telegram artık WhatsApp ile dalga geçmeye bile başladı.

Telegram WhatsApp ile dalga geçiyor: “Hangi yıldayız?”

WhatsApp’ın iOS ve Android ortasında sohbet aktarma özelliğimi duyurmasının akabinde Telegram Twitter hesabından “Hangi yıldayız?” yazılı bir paylaşım yaptı. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın sahiden de bu türlü bir özelliği sunmak için biraz geciktiğini söylemek yanlış olmaz.

Telegram kendi platformuna değişik özellikler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Rus merkezli iletileşme uygulaması şu anda WhatsApp’a önemli bir rakip olma yolunda ilerliyor. WhatsApp da kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için çabalıyor. Şirket en son tartışmalı saklılık kontratıyla ilgili geri adım attı. Buna nazaran mukaveleyi isteyen kullanıcılar kabul ederken isteyen kullanıcılar kabul etmeyecek. İki platform ortasındaki rekabet daha nerelere gidecek göreceğiz.

Başa dön tuşu