Twitter iOS uygulamasına özel bir tasarım getiriyor!

Twitter, iPhone aygıtlar için yeni bir tasarım deniyor. Bugün iPhone aygıtlarınızda farklı bir Twitter tasarımı ile karşılaşabilirsiniz. Dizaynda değişikliğiyle birinci dikkat çeken şey fotoğraflara, görüntülere ve GIF’lere özel geliştirilen yeni bir vakit çizelgesi tasarımı. Twitter bugün, potansiyel bir tam sürümden evvel bu yeni tasarımı iOS’ta test ettiğini doğruladı.

iOS için Twitter’daki yeni vakit çizelgesi tasarımı, imajları, görüntüleri ve GIF’leri tam geniş boyutlarda sunaca. Bu değişiklik esasen iOS için Twitter’a kenar boşluklarını ortadan kaldıran uçtan uca bir tasarım kazandırıyor. Twitter hususla ilgili: “Özelliği artık iOS’ta test ediyoruz. Fotoğraflarınız, GIF’leriniz ve görüntüleriniz için daha fazla alana sahip olabilmeniz için vakit çizelgesinin genişliğini kapsayan uçtan uca Tweetler sunuyoruz” tabirlerini kullandı.

Twitter, iOS uygulaması için yenilenmiş bir tasarım sunuyor

Twitter’ın bu yeni tasarımı tüm kullanıcılara ne vakit sunup sunmayacağı şu anda aşikâr değil, çünkü özellik şimdilik yalnızca “test” etabında. Toplumsal medya devi daha evvel de iOS uygulamasına özel olarak kimi değişiklikler denemişti. Özelliğin Android aygıtlara gelip gelmeyeceği ile ilgili ise rastgele bir açıklama yok.

Bu yılın başlarında Twitter, fotoğraf algoritmasındaki bir yanılgı ile uğraşmıştı. Algoritma beyaz insanları ön plana çıkarıyor, siyahi insanları gizliyordu. BU sorun üzerine odaklanan toplumsal medya devi vakit çizelgesinde tam boyutlu manzaraları göstermeye başlamıştı. Siz Twitter’daki bu tasarım değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Vakit çizelgesi için yeni uçtan uca tasarımı mı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Başa dön tuşu