Twitter kemer sıkma politikasını abarttı! Musk suyu da damacanayla alacak!

Şirket bu ara ciddi bir maliyet düşürme kampanyası yürütüyor ve Musk’ın satıcılara ve sözleşmeli hizmetlere yapılan ödemeleri yavaşlatmak ve hatta durdurmak için emirler verdiği bildiriliyor. Hareket, milyonlarca dolarlık geri ödeme borcu olan Twitter çalışanlarının ve satıcılarının şikayetlerine yol açtı.

NYT’nin kaynaklarına göre Twitter, personelden bazı dış satıcıları incelemelerini, fiyatları yeniden müzakere etmelerini ve hatta bazı ücretleri ödememelerini istiyor. İncelenmekte olan alanlar arasında bilgi işlem maliyetleri, seyahat, yazılım hizmetleri, emlak ve hatta ofis içi kafeterya yemekleri yer alıyor.

Twitter kemer sıkma politikasını abarttı! Musk suyu da damacanayla alacak!

Twitter, NFL ve NBA gibi spor liglerinin yanı sıra Condé Nast ve Fox gibi medya şirketleriyle ortaklıkları da yeniden gözden geçiriyor. Ayrıca, bilgi işlem hizmetleri sağlayan Amazon ve Oracle gibi teknoloji firmalarıyla anlaşmaları da yeniden müzakere etmeye çalışıyor. Ayrıca şirket tarafından kurumsal kredi kartlarının kapatıldığı, bedava öğle yemekleri kaldırıldığı ve gider raporu ödemelerinin ertelendiği bildiriliyor. Bunlarla birlikteşirketin daha önce hayır kurumlarına söz verdiği çekleri de teslim etmediği söyleniyor.

Musk, sosyal ağı satın almasının bir parçası olarak, 1 milyar dolar tutarında faiz ödemesi olan 13 milyar dolarlık bir kredi aldı. Çalışanlara “ekonomik tablonun kötü olduğunu” ancak “iflasın söz konusu olmadığını” söyledi. Twitter yakın zamanda 7.500 kişilik iş gücünün yarısını işten çıkardı, bazı toplu istifalar gördü ve çoğu denetim içeriği üzerinde çalışan güvenlik elemanlarının çoğunun işine son verdi.

Başa dön tuşu