Twitter onu konuşuyor! Ünlü sanatkarın vefat haberi herkesi üzdü!

Türkiye’nin Huysuz Virjin olarak tanıdığı ve ekranların gülen yüzü olan Seyfi Dursunoğlu, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bir müddettir KOAH ile uğraş eden 87 yaşındaki Dursunoğlu, zatürreye yenik düştü ve hayata gözlerini yumdu. Usta sanatkarın vefat haberi sanat topluluğunu adeta yasa boğarken, bahis Twitter‘da da gündeme yerleşti. Pek çok resmi hesap usta ismin yasını tutan paylaşımlarda bulunurken, sevenleri eski röportajlarından kesitler paylaştı.

Twitter onu konuşuyor! Ünlü sanatkarın vefat haberi herkesi üzdü!

Seyfi Dursunoğlu 15 gündür hastanede zatürre teşhisi ile tedavi altındaydı. Son 3 gündür de ağır bakım ünitesinde olan ünlü isim maalesef daha fazla dayanamadı ve hayata veda etti. Vefat haberini alan Türkiye ise Twitter‘ı paylaşımlara boğdu. Yediden yetmişe çabucak herkesin tanıdığı ve sevdiği Dursunoğlu’nun eski röportajları ve programlarından kesitler toplumsal medyada ağır olarak paylaşıldı.

Öte yandan Huysuz Virjin olarak tanınan usta oyuncunun hastanesinden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “KOAH hastası olan ve tıpkı vakitte 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören pahalı sanatkarımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16:45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, tüm sanat topluluğuna ve sevenlerine sabır diliyoruz.” sözlerine yer verildi. Ünlü sanatçı, 15 milyon TL fiyatındaki mal varlığını Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştı.

Başa dön tuşu