Twitter şimdi de WhatsApp odaklı paylaşım özelliğini test ediyor

Twitter için dünyanın en çok kullanıcıya sahip toplumsal medya platformu demek şimdilik imkansız. Hatta yapılan araştırmalara nazaran toplumsal medya devinin birinci 10 içerisinde bile kendisine zer güç yer bulabildiğini görüyoruz. Bununla birlikte dünyanın en varlıklı, en güçlü, en ünlü ve daha pek çok “en” bireyinin bu platformu kullanması, Twitter’ı epeyce değerli bir pozisyona taşıyor. İşte toplumsal medya devi de, bu konumunu koruyabilmek için Elon Musk olayını bir kenara bırakarak yine kendi işlerine ağırlaşmış üzere görünüyor.

Amerikalı teknoloji devinden gelen son haberlere nazaran, şirket şu sıralar yesyeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Hindistan’daki kullanıcılar üzerinden test edilen yeni özelliğe nazaran, bundan sonra Twitter kullanıcıları beğendikleri ve paylaşmak istedikleri tweet’leri tek tuşla WhatsApp üzerinden paylaşabilecek. Şirketin bunun için düşündüğü tahlil ise bir oldukça farklı.

Twitter artık de WhatsApp odaklı paylaşım özelliğini test ediyor

Mevcut versiyona baktığımız vakit şu an her tweet’in altında bir paylaşım butonunun bulunduğunu görüyoruz. Bu paylaşım butonuna bastığımız vakitse karşımıza başta Facebook, Instagram, WhatsApp olmak üzere pek çok kanal çıkıyor. Fakat yeni dizaynda bu paylaşım butonu kalkacak ve oraya WhatsApp ikonu gelecek. Bu sayede kullanıcılar tek tuşlamayla istedikleri gönderileri WhatsApp üzerinden paylaşabilecekler.

Tabi burada akıllara “ya öbür platformlarda paylaşmak istesek nasıl olacak” sorusu gelecektir. Bunun tahlilini ise fakat yeni güncellemeyi test etme fırsatını yakaladığımızda anlayacağız.

Başa dön tuşu