Twitter, Spaces klip özelliğini tüm kullanıcılara açtı

Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, 2020 yılında Twitter Spaces’i kullanıma sunmuştu. Akabinde şirket, 2021 yılının mart ayında bu yayın özelliğinde klip paylaşma seçeneğini test etmeye başlamıştı. Twitter, bu özelliği ise ileriki bir tarihte kullanıma sunacağını da bildirmişti. Yeni haberlere nazaran Twitter Spaces klip özelliği artık tüm kullanıcılara sunuldu.

Açık hale getirildi

Platform bu süreçte Twitter Spaces ile ilgili yeni özellikler getirmeye devam etti. Örneğin Twitter Spaces’ın masaüstü sürümünde kullanıma açık olduğuyla ilgili bir özellik gelmişti. Artık ise Twitter, Spaces için klip özelliğini tüm kullanıcılara açık hale getirdi.

Spaces Klip Özelliği iOS ve Android Platformunda Etkin Hale Gelecek
Twitter, Spaces’tan kısa bir ses klibi çıkarmanıza imkan veren bu özelliği kesin olarak duyurdu. Bunun sonucunda ise şirket, Twitter Spaces’ın klip özelliğinin iOS ve Android kullanıcıları için artık açık hale geldiğini belirtti. Twitter Spaces kullanan herkesin 30 gün sonra mühleti dolacak biçimde klip oluşturabileceği katılaşmış oldu.

Platform, klip özelliğiyle dinleyicilerin her şeyi baştan sona dinlemelerine gerek olmadan canlı ses akışının en âlâ modüllerini sunmayı hedefliyor. Bu nedenle klip özelliğinin Twitter’ın canlı ses özelliğinden gelen içeriği platformda daha kolay paylaşmak için tasarlandığı belirtiliyor.

Test müddeti 1 yılı aştı

Klip özelliği birinci olarak 2021 Mart ayında test halindeydi. Mart ayındaki testte bu özelliği yalnızca iOS’taki aşikâr sayıdaki kullanıcı deneyebiliyordu. O vakitlerde bile rastgele bir iştirakçi yerine Twitter’ın belirlediği birtakım sunucularla bu özellik kullanım halindeydi. Fakat artık bu özellik iOS ve Android olmak üzere bütün kullanıcılara açık hale geldi.

Başa dön tuşu