Twitter, Türkiye’de şirket kurduğunu açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde daima çökme haberleri ile konuşulan toplumsal medya platformu Twitter, ülkemizde resmi olarak bir şirket kurdu.

Twitter esasen daha öncesinde Türkiye’de yasal bir temsilcilik bulunduracağını açıklamıştı. Şirketin kurucusunun ABD merkezli T.I. Red Wing LLC isimli şirket olduğu ve temsilciliğin başına ise ABD’de yaşayan Kevin Cope getirildiği öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak internet hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, Twitter üzerinden “Sosyal medya platformları Türkiye’de yasal temsilcilikler bulunduracaklarını açıkladıktan sonra Google, TikTok ve Twitter (dün) limited şirketler kurdular ve bu şirketlerin bilgileri Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlandı. Facebook ve öbürleri ise şimdi şirket oluşturmadı.” paylaşımını yaptı.

Twitter’ın 10.000TL sermayesi var

Prof. Dr. Yaman Akdeniz’in paylaştığı bilgilere nazaran TikTok’un Türkiye’de yaptığı sermayenin bedeli 100bin Türk Lirası, Google’ın Türkiye sermayesinin pahasının ise tam 150bin Türk Lirası iken, Twitter’ın yaptığı sermayenin kıymetinin ise 10bin Türk Lirası olduğu ortaya çıktı.

Ayırca Twitter’ın kurduğu şirketin pozisyonunun İstanbul Şişli’de olacağı katılaştı Tüm bu şirketlerin bilakis Facebook, hala Türkiye’de şirket kurmuş değil.

Başa dön tuşu