Twitter Tweet Kaydırma Özelliği Gelecek Hafta Geliyor

Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, bundan 1 hafta kadar evvel Twitter’a ilgi uygulaması olan Tinder’dakine misal bir ‘Tweet kaydırma’ özelliği geleceğini duyurmuştu. Bu özellikte kullanıcılar, başlıklar ortasında geçiş yapabilecek.

Musk, bu sabah Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte bu özelliğin geleceği tarihi ve başka birkaç özelliğin ne vakit yayınlanacağını da duyurdu.

Tweet kaydırma özelliği bu hafta geliyor

Musk’ın dediğine nazaran takip edilen ve önerilen gönderi başlıkları ortasında sağa yahut sola kaydırarak geçiş yapma özelliği önümüzdeki haftanın sonlarına yanlışsız yayınlanacak. Musk, bu özelliğin büyük bir arayüz güncellemesinin birinci kesimi olduğunu belirtiyor.

Tweetleri kaydetme özelliği ondan sonraki hafta geliyor

Instagram’daki gönderileri kaydederek istediğiniz vakit göz atabilme imkanı da Twitter’a ekleniyor. Tweet’leri artık kaydedebileceksiniz. Bu özellik de kaydırma özelliğinden sonraki hafta uygulamaya eklenecek.

Son olarak daha uzun Tweet atma özelliği, Şubat ayının birinci haftasında gelecek

Musk’ın çok evvelden duyurduğu ve Tweet Longer üzere sitelere gerek kalmadan uzun gönderiler paylaşmaya imkan sağlayacak olan uzun tweet atma özelliği de Şubat’ın birinci haftasında kullanıcılar ile buluşacak.

Ünlü milyarder görünüşe nazaran alışkın olduğumuz Twitter tecrübesini baştan aşağı olmasa da büyük bir oranda değiştirip daha elverişli hale getirmeyi planlıyor. Özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başa dön tuşu