Elon Musk, Twitter için çok önemli 3 yeni özelliği duyurdu

Twitter’ı satın aldıktan sonra uzunca bir mühlet yalnızca sansasyonlarla isminden bahsettiren Elon Musk, nihayet dikkatini işine vermişe benziyor. Gerçekten ünlü toplumsal medya platformunu sancılı bir sürecin sonunda satın alan Musk, şirketin genel merkezine elinde lavabo ile giriş yaparak daha birinci dakikadan dikkat çekmişti. Bu atılımının sebebini kısa müddette aşikâr eden Musk, üst seviye yöneticileri kovmuş binlerce Twitter çalışanın da işine son vermişti.

Ancak ünlü milyarder şimdilerde biraz olsun durulmuşa benziyor. Son birkaç haftadır yeni bir skandala imza atmayan Elon Musk, dün paylaştığı bir tweetle birlikte Twitter’ın kazanacağı 3 yeni özelliği duyurdu. En değerli yenilik tabi ki karakter sınırlaması oldu. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya nazaran, çok kısa bir mühlet içerisinde tweet paylaşımlarında bulunan karakter sınırlaması genişletilecek.

Elon Musk, Twitter için çok değerli 3 yeni özelliği duyurdu

Mevcut versiyonda 280 olan karakter hududunun kaç olacağı şimdilik kesin olarak bilinmese de Elon Musk’ın evvelki açıklamalarından yola çıkarak kıymetli bir artışın geleceğini söyleyebiliriz. Twitter CEO’su tarafından verilen ikinci müjde ise “Kaydet” butonu. Artık rastgele bir tweeti daha sonra görmek istediğiniz vakit bunun için paylaş menüsüne gidip oradan yer imlerine kaydet demenize gerek kalmayacak zira her tweetin üstünde direkt bu işe yarayacak olan bir kaydet butonu bulunacak.

Duyurulan son değerli yenilik ise dizayna ait olacak. Kesin çıkış tarihi şimdi paylaşılmayan yeni tasarım sayesinde artık kullanıcılar takip ettikleri hesaplar ortasında yana kaydırma prosedürüyle dolaşabilecekler. Bakalım Twitter’ın yeni özellikleri takipçilerinden nasıl bir geri bildirim alacak.

Başa dön tuşu