Twitter ücretli oluyor! Şaka değil! Türkiye fiyatı cep yakıyor!

Twitter‘ın bir müddettir fiyatlı bir sürüm üzerine çalıştığı söyleniyordu. Twitter Blue olarak isimlendirilecek olan fiyatlı Twitter sürümü hakkında bugün birinci dişe dokunur bilgiler geldi. Yenilikleri ortaya çıkarması ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter Blue’yu şimdiden kullanmaya başlamış.

Twitter Blue fiyatı belirli oldu! Bizde tam 10 katı!

Jane Manchun Wong’un belirtiğine nazaran Twitter Blue için ayılık 2.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu sisteme üye olduğunuzda uygulamanın temasını ve uygulama simgesini değiştirebiliyorsunuz. Tek ayrıcalık olağan ki de bu değil. Bu servise üye olanlara attığınız tweet’i yayınlamadan geri alma, okuma modu ve beğenileri farklı bir yerde listelemek için koleksiyon modu üzere özellikler sunulacak.

Amerika’da 2.99 dolar olan bu abonelik servisi kurlardan ötürü ülkemizde 30,99 TL‘den kullanıma sunulacak. En azından App Store’da yer alan fiyat bilgisi şimdilik bu tarafta. Muhtemelen Twitter yerelleştirme yapar ve Twitter Blue’yu 7 TL bandından kullanıma sunar.

Twitter’a aylık yaklaşık 31 TL fiyat ödeyecek kullanıcıyı bulmak bu ülkede çok sıkıntı. Dediğimiz üzere fiyatlarda illaki bir uygunlaştırma yapılacak ve alım gücü düşen Türkiye‘de aboneliğin fiyatı Twitch’in yaptığı üzere daha aşağılara çekilecektir.

Twitter Blue sisteminin şimdilik ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Deneme etabında olan bu servisin Haziran ayı içerisinde tüm dünyada kullanıma sunulacağını düşünüyoruz. Son olarak Twitter Blue’ya abone olmadan da Twitter’ı olduğu üzere kullanmaya devam edebileceğinizi belirtelim.

Başa dön tuşu