Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

Sorunlar, kimi kullanıcıların kimlik doğrulamayla ilgili yanlışlar aldıklarını bildirmesiyle perşembe akşamı başlamış üzere görünüyordu.

Şirketin sessizliği ise devam ediyor. Tweetbot’un ortak yaratıcısı Paul Haddad, bir Mastodon gönderisinde “Twitter’dan hala resmi yahut resmi olmayan bir bilgi yok” dedi. Twitterific’in ardındaki şirket olan Iconfactory’den cuma günü yayınlanan bir blog gönderisinde, “Biz de sizin kadar karanlıktayız” dedi.

Pazar öğlenden sonra da resmi Twitter hesabından, Twitter Destek hesabından yahut Elon Musk’tan üçüncü taraf uygulamalarının durumu hakkında rastgele bir tweet gelmedi. Şirkette hususun direkt sorulabileceği bir bağlantı departmanı da yok.

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

O vakitten beri Twitterific üzere uygulamalar, kullanıcılara kesintilerle ilgili bir bildirim göstermeye başladı. Açıklamada, “Twitterific kullanıcıları şu anda hizmete erişemiyor” tabiri yer alıyor. “Bu yalnızca süreksiz bir kusur olabilir lakin daha önemli bir sorun da çıkabilir.” Tweetbot uygulaması da benzeri bir ileti yayınladı.

Twitter kullanıcıları, geliştiricileri ve kimi haber kaynaklarından, bunun Twitter’dan üçüncü taraf istemcileri büsbütün kapatmaya yönelik bir hareket olduğuna dair spekülasyonlar bulunuyor. Lakin The Information’dan cumartesi günü yayınlanan bir rapor kesintinin kasıtlı olduğunu doğruluyor üzere görünüyor. Satış noktası tarafından görüntülenen dahili iletilerde, kıdemli bir yazılım mühendisi, Twitter kesintilerine ve başka kesintilere ayrılmış bir Slack kanalında “Üçüncü taraf uygulama askıya alma süreçleri kasıtlıdır” diyor.

Başa dön tuşu