Twitter web uygulaması beklenen özelliği sonunda alıyor

Twitter tıpkı gün içinde ikinci özellik testini başlattı. Birinci olarak iOS uygulamasında yeni bir tasarım deneyen Twitter artık web uygulaması için yeni bir özellik sunuyor. Web için sunulan güncelleme, bilhassa çevrimiçi tacize maruz kaldıysanız yardımcı olabilir. Buna nazaran Twitter web uygulamasında kimseyi engellemeden direkt olarak takipten çıkarmaya başlayabileceksiniz.

Sosyal medya devi son vakitlerde güvenlik ve kapalılık üzere özelliklere yöneldi. İnternette artık en kıymetli nokta haline gelen güvenlik Twitter’ın da ilgi odağı oldu BU kapsamda web uygulamasına güvenlikle alakalı bir güncelleme sunuldu. Twitter geçtiğimiz günlerde de tweetleri arşivleme özelliği sunmuştu.

Twitter web uygulaması için yeni bir güncelleme duyurdu

Yeni web uygulaması bilhassa uygulamanın berbata kullanmasıyla gayrette faydalı olacaktır. Twitter kullanıcıları şu ana kadar rahatsız oldukları hesapları ya bildiriyor ya da engellemek durumunda kalıyorlardı. Takipten çıkarma özelliğiyle kullanıcıların rahatsız oldukları hesaplardan uzaklaşmak için artık yeni bir seçenekleri daha olacak.

Twitter’ın sunduğu bu “sosyal gizlilik” özelliğiyle geçen hafta yayınlanan raporlar da doğrulanmış oldu. Toplumsal ağın takipten çıkarma özelliğini test ettiği geçen haftadan duyurulmuştu. Twitter Takviye sayfası, takipçilerin nasıl kaldırılacağını da açıkladı. Şirket “kendi takipçi listenizin küratörü olun” sloganını kullandı. Bugünden itibaren bir küme insan, takipçilerini web’de engellemeden kaldırabilecek.

İstediğinz takipçiyi kaldırmak için şu adımları uygulamanız kâfi olacak

Profilinize gidin ve Takipçiler’e tıklayın. Üç nokta simgesini tıklayın. “Bu takipçiyi kaldır”ı seçin.

Başa dön tuşu