Twitter yeni özelliği ile kafaları karıştırdı

Twitter, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına müsaade veren yeni bir özelliği deniyor. Şirket buna “CoTweet” ismini veriyor ve şimdilik “geçici bir deney” olarak ele alınan bu özellik şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kore’de “seçilmiş” kimi hesaplarla test ediyor.

Bir CoTweet ile, her iki hesabın vakit çizelgesinde görünecek olan tek bir tweet’in müellifi olarak iki hesap bağlanabilir. Geçen yıl Instagram tarafından tanıtılan ortak çalışma özelliği üzere, CoTweets de tipik Twitter kullanıcılarından çok markalara ve içerik oluşturuculara yönelik hazırlanmış bir yenilik üzere görünüyor.

Twitter, web sitesinde bu durumu, “CoTweets, muharrirlerin ilgi odaklarını paylaşmalarına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatların kilidini açmalarına ve yerleşik iştiraklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor” diye açıklıyor. Bu özellik birinci olarak bu yılın şubat ayında birtakım detayları paylaşan bilakis mühendis ve geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi.

Şimdi, Twitter testi en azından şimdilik genişletti. Bir Twitter sözcüsü, CoTweets’in şu anda “geçici bir deney” olduğunu söyledi, lakin özelliğin daha yaygın olarak kullanılabilir olup olmayacağını yahut ne vakit kullanılabileceğini belirtmedi. Sözcü, “İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve öteki hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sonlu bir mühlet için CoTweet’leri test ediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu