Twitter yeniliğe doymuyor, sırada podcast’ler var!

Bir devrin en büyük iki toplumsal medya adreslerinden biri Twitter ise öbür kuşkusuz Facebook’du. Her ne kadar Facebook hala kayıtlı kullanıcı sayısı bakımından çok büyük bir toplumsal medya platformu olsa da, popülaritesini günden güne kaybettiği ve her geçen gün kan kaybettiği yadsınamaz bir gerçek.

Bununla birlikte Twitter içinse tam aksisini söyleyebiliriz. Kendisine çıkan onca rakip ve birçok yenilikçi fikre karşın Twitter hem kullanıcı sayısını hem de dünya basınındaki tesirini arttırmaya devam ediyor.

Twitter yeniliğe doymuyor, sırada podcast’ler var!

Şüphesiz ünlü platformun bunu başarabilmesinin ardında yatan en değerli sebeplerden biri, neredeyse daima bir gelişim halinde olması ve tabiri caizse çağa her daim ayak uydurabilmesi. Tabi bunun yanında ünlü isimlerin kullanması, hakikaten bağımsız bir platform görünümü çizebilmesi ve insanların hala fikirlerini istedikleri üzere lisana getirebildikleri bir platform olması üzere özellikler de gayreti.

Peki Twitter’ın yeni amaç ne dersiniz? Aslında Twitter’ın bir mühlet evvel ünlü podcast uygulaması Breaker’ı satın aldığını hatırlatırsak cevap çok da sıkıntı olmayacaktır. Evet kestirim edebileceğiniz üzere Twitter artık de uygulamaya podcast özelliğini dahil etmeyi düşünüyor. Bir müddettir bu hususta yaptığı çalışmaların sonuna gelen şirket, uygulamaya ekleyeceği bir mikrofon işareti simgesi ile, podcast’e geçiş imkanı getirecek.

Tabi bu podcast’lerin uygulama içerisinde mi çalışacağı yoksa harici bir uygulamaya yönlendirilerek oradan mı devam edeceği üzere hususlar şimdilik meçhul. Lakin önümüzdeki günlerde bu mevzular hakkında çok daha net bilgiler gelecektir.

Başa dön tuşu