Sosyal medya bu trafik kazasını konuşuyor! İşte video (+18)

Trafik kazası denildiğinde insanın aklında ister istemez aşikâr tablolar oluşur. Bu tabloların geneli arabaların ya da araçların birbirine çarpması halindedir. Çok zorlasanız tahminen arabanın bariyere ya da farklı bir yere çarptığını hayal edebilirsiniz.

Peki yanınızdaki kamyonun sizin bulunduğunuz arabanın üzerine devrilmesi aklınıza gelir mi? Bu gerçekten ihtimallerin çok düşük olduğu bi kaza. Ancak geçtiğimiz Ekim ayında bu türlü bir kaza gerçeğe dönüşmüştü.

Marmara Otoyolu’nda seyir halinde olan bir yük kamyonu, yanındaki binek arabanın üzerine devrilmişti. Arabanın şoförü olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Şimdi ise bu kazanın imgeleri ortaya çıktı. Çabucak baştan uyaralım. İmajlar küçük yaştaki takipçilerimiz için biraz rahatsız edici olabilir.

Sosyal medya bu trafik kazasını konuşuyor! İşte görüntü (+18)

Gerçekten bu usul bir kazanın gerçekleşme oranı çok düşük diyebiliriz. Ama bu kaza bize aslında hayatlarımızın pamuk ipliğine bağlı olduğunu da gösteriyor. Bu usul vefatlar karşımıza çıktığında, tesadüfe yaşadığımız fikri de oluşabilir.

Tabi ki şu da bir gerçek. Bu üslup araçlar trafik için ebediyen tehlikeli. Ancak kamyonlar için farklı bir yol yapmak şu anda mümkün değil. İşin makûs yanı uzun yola çıktığınızda bu kamyonlardan hemen her yerde görüyor olmanız.

Siz ne kadar dikkatli olsanız da kaza geliyorum demiyor. Muhtemelen şu kazada şoförlerin yanılgı hissesi yok denecek kadar az. Lakin bu sonucu değiştirmiyor.

Başa dön tuşu