Twitter’da deprem! 100 kişi birden işten çıkarıldı!

Sosyal medya dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Twitter, son vakitlerde çoğunlukla Elon Musk ile birlikte haber oluyordu. Nisan ayının sonlarına hakikat ünlü milyarderin tüm paylarına talip olduğu Twitter, uzun bir müddet bu alım süreciyle gündeme gelmişti. Lakin dün itibariyle Elon Musk tarafından yapılan açıklamayla, bu sürecin olumsuz olarak sonuçlandığını ve teklifin iptal edildiği duyuruldu.

Twitter idaresi bu işin peşini kolay bırakmayacak üzere görünse de, şirketin gündemini oluşturan tek mevzu Elon Musk’ın teklifi değil. Bugün şirket yetkilileri tarafından da doğrulanan haberlere nazaran, uzun bir müddettir işe alımları askıya alan Twitter idaresi, bugünse işe alım takımının de içerisinde bulunduğu ve yetenek departmanı olarak isimlendirilen kısımdan 100’e yakın kişinin işine son verdi.

Twitter’da deprem! 100 kişi birden işten çıkarıldı!

Ünlü toplumsal medya platformu tarafından alınan bu kararın ardında yatan sebep olarak artan maliyetler gösterilirken, ilerleyen günlerde Twitter’ın emsal haberlerle isminden kelam ettirmeye devam edebileceği de konuşuluyor.

Öte yandan işten çıkarmayla gündeme gelen tek şirkette Twitter olmayabilir. Teknoloji dünyasının önde gelen isimleri, artan maliyetlerden bir oldukça şikayetçi. Dünyanın neresinde olursa olsun bir şirket artan maliyetlerden şikayetçiyse, birinci vazgeçeceği öge tabi ki çalışanlar olacaktır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde büyük ölçekli birçok teknoloji şirketinden benzeri işten çıkarma haberlerinin gelebileceği düşünülüyor.

Başa dön tuşu