Twitter’da testler başladı! Artık daha kolay olacak

Sosyal medya platformu Twitter, yeni bir tasarımı test ediyor. Bu tasarımı ise kenar çubuğu menüsü üzerinde deniyor. Şirket, yeni görünümler deneyerek kullanımı daha tesirli hale getiriyor. Son olarak platform, yeni bir görünüm üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu görünümü ise Twitter kenar çubuğu menüsü üzerinde test ediyor.

Sadece İOS’a gelecek

Twitter, yeni dizaynın yalnızca iOS kullanıcılarında olduğunu söyledi
Milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter, bugün yeni bir kenar çubuğu menüsü test ettiğini açıkladı. Şirket, yaptığı duyuruda, yeni kenar çubuğu dizaynının deneme sürümünün yalnızca iOS kullanıcılarında olduğunu söyledi.

Şirket, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, “Her şeyin bir yeri olması ve gereksiniminiz olanı daha kolay bulmanız için iOS’ta birkaçınızla test ettik.” dedi. Twitter, bu yeni adımıyla kullanıcıların uygulama üzerinde yer alan araçları düzenlemesini kolaylaştırmaya çalışıyor.

Tepkiler olumlu

Pek çok kullanıcı yeni imajın daha nizamlı ve pak olduğu yorumunda bulundu. Şirket, yeni kenar çubuğu menüsünü iOS ve Android için tam olarak ne vakit yayınlayacağı hakkında rastgele bir açıklama yapmadı. Dizayndan emin olmak için kullanıcıların geri dönüşlerini bekliyorlar.

Ayrıca yakın vakitte Twitter, kullanıcıların Twitter Spaces‘tan kısa ses klipleri paylaşmasına imkan sağlayan bir özelliği de kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların platformda içerik paylaşmasını daha kolay hale getirmesini sağladı. Böylelikle canlı dinlemek zorunda kalmadan başka bireylerin Spaces’ta bir sohbete göz atmasına müsaade verebilirsiniz.

Başa dön tuşu