Twitter’ın ikinci çeyrek verileri Elon Musk’ın fikrini destekleyebilir

Twitter, uzun bir müddettir neredeyse yalnızca Elon Musk ile birlikte gündeme gelen bir şirket. Ünlü milyarder tarafından bu platformun tamamının satın alınmak istenmesi lakin sonrasında sitede bulunan bot hesap sayısının belirtilenden yüksek olduğunun tez edilmesi üzere durumlar nedeniyle şu an Elon Musk ile mahkemelik olan Twitter, 2022 yılının ikinci çeyrek datalarını paylaştı.

Yayınlanan rapora baktığımız vakit Twitter’ın para kazanabileceği potansiyele sahip faal kullanıcı sayısının %16 üzere epey önemli bir oranda arttığını ve 237,8 milyon şahsa ulaştığını görüyoruz. Lakin bu artış Twitter tarafından gelire dönüştürülememiş.

Twitter’ın ikinci çeyrek dataları Elon Musk’ın fikrini destekleyebilir

Raporun mali bilgiler kısmına baktığımızda, bu çeyrekteki gelirin bir evvelki emsal periyottaki gelire kıyasla %1 azaldığını ve 1,18 milyar dolara gerilediğini görüyoruz. İşin berbatı, bu devir 1,52 milyar dolar sarfiyat beyan eden şirket mali hesaplamaların sonucunda yaklaşık net 300 milyon dolar ziyan etmiş üzere görünüyor.

Tabi bu durum Twitter için olduğu kadar Elon Musk için de değerli bir data. Hatırlayacağınız üzere dünyanın en güçlü insanı Twitter için o vakit pahasının üzerinde diye düşünülen bir teklif sunmuş ve tüm paylar için toplam 44 milyar dolar ödeme vadinde bulunmuştu. Lakin ünlü ismin sonrasında vazgeçmesi Elon Musk ile Twitter’ın ortasındaki uyuşmazlığı mahkeme koridorlarına taşıdı. Bakalım önümüzdeki haftalarda çözülecek olan bu düğüm kimin işine yarayacak.

Başa dön tuşu