Twitter’ın Premium servisinin adı ve fiyatı sızdırıldı!

Twitter‘ın muhakkak bir fiyata premium özellikler sunacağı bir abonelik hizmeti üzerinde çalıştığını oldukça bir müddettir biliyoruz. Artık ise yeni bir sızıntı var. Twitter’ın yakında kullanıma sunacağı fiyatlı servisinin isminin “Twitter Blue” olacağı ve aylık abonelik fiyatının 2,99 dolar olacağı söyleniyor. Twitter sızıntıları ile tanınan mühendis Jane Manchun Wong abonelik fiyatının 2,99 dolar olacağını ve şimdilik iki özellik sunacağını bildirdi: Undo Tweets (Tweet’leri geri alma) ve Collections (koleksiyonlar).

Twitter Blue’nun farklı abonelik planları olabilir

Jane Manchun Wong ayrıyeten abonelik planının farklı kademelerden oluşabileceğini de söylüyor. Bu da daha fazla ücret ödeyerek daha fazla farklı özelliklere sahip olunabileceği manasına geliyor. Mesela bunun bir örneği, reklamları platformdan büsbütün kaldırmak için daha yüksek bir fiyat ödemek olabilir. Twitter bu sistemi kurabilmek için bir abonelik hizmeti olan Scroll’u satın aldı. Scroll, sitelerden reklamları kaldırıyor fakat Twitter’ın reklam veren firmaları finansal olarak desteklemeye devam etmesine imkan sağlıyor.

Bu sızıntının Twitter tarafından şimdi resmi olarak doğrulanmadığını belirtmemiz lazım. Her ne kadar bu sızıntıları destekleyecek birçok ispat olsa da, firma planlarını son anda değiştirebilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter Blue hizmetini almayı düşünüyor musunuz? Fiyatlı abonelik hizmetlerinin güzelce yayılması sizleri rahatsız ediyor mu?

Başa dön tuşu