Elon Musk Twitter davasında beklenmedik gelişme

Perşembe günü, Delaware Şansölye Mahkemesi Şansölyesi Yargıç McCormick, Musk’ın avukatlarının duruşmayı durdurma istikametindeki bir hareketinin akabinde duruşmayı 28 Ekim’e kadar erteledi.

Ancak, iki taraf ay sonuna kadar anlaşamazsa dava tekrar başlayabilir. McCormick “İşlem 28 Ekim 2022’de saat 17.00’ye kadar kapanmazsa, taraflara Kasım 2022 duruşma tarihlerini almak için o akşam e-posta yoluyla benimle irtibata geçmeleri talimatı verildi ”diye yazdı.

Duruşma, beş günlük duruşmanın başlamasından iki haftadan daha kısa bir mühlet evvel ve Musk’ın davada misyondan alınmasının planlandığı tıpkı gün geldi.

Elon Musk Twitter davasında beklenmedik gelişme

Haftanın başlarında Musk, finansmanını tamamlaması ve davanın ertelenmesi şartıyla, pay başına 54.20 dolarlık özgün fiyattan bir muahedeyi kabul edeceğini söyledi. Twitter, muahedeyi yepyeni koşullarında kapatmak istediğini de doğruladı.

Ancak o vakitten beri iki taraf hala düzenlemenin detayları üzerinde tartışıyor. Bloomberg, Musk’ın platformdaki bot sayısı nedeniyle Twitter’a dava açmasına müsaade verecek bir karar istediğini bildirirken, New York Times, Twitter’ın hissedarlarına ödeme yapılana kadar davayı iptal etmek istemediğini bildirdi.

Musk’ın avukatları, şirketin muahedeyi tehlikeye attığını sav ederek, “Twitter evet karşılığını kabul etmeyecek” diyerek dosyalamalarındaki uyuşmazlıklara atıfta bulundu. McCormick uyuşmazlığa yük vermedi, lakin Twitter’ın Musk’ın davayı sürdürme hareketine karşı çıktığını belirtti.

Başa dön tuşu