Twitter’ın yeni özelliği, birçok kullanıcıyı yeniden platforma döndürebilir

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra, birçok değerli güncelleme alan fakat şimdi eski olumlu popülaritesinden çok uzaklarda olan Twitter, her geçen gün niteliklerine bir yenisini daha ekliyor. Son olarak birkaç saat evvel paylaşılan yeni fiyat listesine nazaran, artık Twitter Blue’nun web sürümü için yıllık ödeme yapılabilecek. Olağan kurallar altında aylık meblağlar halinde ödendiğinde 96 dolara tekabül eden Twitter Blue aboneliği, bu sayede 12 dolarlık tasarrufla 84 dolara satın alınabilecek.

Öte yandan Elon Musk’ın maksatlarının çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ortaya çıkan son bilgilere nazaran, Twitter yakın vakitte manzaralı sohbet özelliğine kavuşacak.

Twitter’ın yeni özelliği, birçok kullanıcıyı yine platforma döndürebilir

Buna nazaran kullanıcılar, DM menüsünde yer alacak olan imajlı sohbet ikonuna tıklamak suretiyle, istedikleri bireyle manzaralı sohbet başlatabilecekler. Üstelik sohbet sırasında imgenin kapatılması ya da sesin engellenmesi üzere özelliklerin de erişilebilir olacağı belirtiliyor.

Tabi bu özelliğin Twitter için epey kıymetli bir adım olduğunu söylemek mümkün. Fakat Elon Musk’ın bir taraftan yaparken öbür taraftan yıktığını da unutmamak gerek. Hakikaten geçtiğimiz gün arka arda artan şikayetlerle birlikte, Twitter için geliştirilmiş en tanınan üçüncü parti uygulamalardan ikisi olan Twitterrific ve Tweetbot ikilisinin engellendiği ortaya çıkmıştı. Kullanıcılara farklı arayüzler ve kullanışlı özellikler sunan bu uygulamaların kısıtlanmasının sebebi ise olaraksa, Elon Musk’ın reklamlardan daha fazla para kazanma isteği gösterildi.

Başa dön tuşu