Microsoft’tan TikTok ile ilgili açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde teknoloji gündemine bomba üzere düşen ‘Microsoft satın almak üzere TikTok ile görüşüyor’ savlarına taraflardan birinden açıklama geldi. Son aylarda bilhassa ABD Lideri Donald Trump tarafından gaye haline gelen ve hakkında kullanıcıların şahsî bilgilerini Çin devleti ile paylaştığı tezleri bulunan TikTok yine gündeme geldi. Ortaya atılan tezlere nazaran Microsoft, TikTok’un ABD operasyonunu satın almak için görüşmelerde bulunuyordu. Hususla ilgili olarak birinci defa Microsoft cephesinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada satın alma görüşmelerinin yapıldığı doğrulandı ve görüşmelerin 15 Eylül 2020 tarihine kadar sonuçlandırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Microsoft’tan TikTok ile ilgili açıklama geldi

Microsoft CEO Satya Nadella ve ABD Lideri Donald Trump ortasındaki görüşmenin akabinde açıklama Microsoft cephesinden açıklama geldi. TikTok’un Amerikalı kullanıcılarının tüm özel bilgilerinin ABD’ye aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacağını belirtti.

Açıklamada “Microsoft, Başkan’ın telaşlarını gidermenin kıymetini tam olarak anlıyor. Microsoft olarak TikTok’u satın almaya ve ABD Hazinesi de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne uygun ekonomik yararlar sağlamaya kararlıdır” sözleri kullanıldı.

Başa dön tuşu