Web için Snapchat artık herkes tarafından kullanılabilir

Şimdi, Web için Snapchat nihayet dünya çapındaki tüm iletileşme uygulamasının kullanıcıları için kullanılabilir. Yazacak çok işi ve gönderecek iletisi olan kullanıcılar için bu daha yeterli bir seçim olabilir, zira daha büyük bir ekrana bakacaklar ve gerçek bir klavyeye erişimleri olacak.

Web arayüzü epey kolay, fakat tıpkı vakitte fotoğraf göndermek, sesli ve manzaralı arama yapmak için de kullanılabilir. Bir şirket sözcüsü daha evvel bize manzaralı görüşmenin son vakitlerde kullanıcıları ortasında daha tanınan hale geldiğini söylemişti. Kullanıcılara web’deki özelliğe erişim müsaadesi vermek, daha uzun görüntü görüşmelerine yol açabilir. Sözcü ayrıyeten, kâfi talep olması durumunda Snap’in temel özelliklerinden daha fazlasını web arayüzüne getirebileceklerini de söyledi.

Web için Snapchat artık herkes tarafından kullanılabilir

Ek olarak Snap, iOS 16 çıktığından beri iPhone için kilit ekranı widget’larını başlattı. Widget’lar, kullanıcıların istedikleri sohbetler için (belki de sık konuştukları şahıslar için) kısayollar oluşturmasına imkan tanır, böylelikle tek bir dokunuşla ekranlarından sohbetleri başlatabilirler.

Kısayollardan bahsetmişken, Snapchat uygulaması sohbet sayfasının üst kısmında yeni kısayollara sahip olacak. Kullanıcıların okunmamış Snap’lere, arkadaşlardan gelen sohbetlere ve öykülere verilen cevaplara erişmesini kolaylaştıracak. Ayrıyeten doğum günleri yahut kullanıcıların şimdi yanıtlamadığı konuşmalar için hatırlatıcılar da gösterecek. Son olarak, Snap, kullanıcıların öykülerine ve Snap’lerine gönderebilecekleri Soru Çıkartmalarını tanıttı. Şirket, bu özelliklerin şimdi yoksa yakında kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Başa dön tuşu