WhatsApp beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Bildiğiniz üzere WhatsApp, iletileşme uygulamaları içerisinde liderliğini koruyor. Bundan yaklaşık 1.5 sene evvel önemli bir kan kaybı yaşayan kelam konusu uygulama, ilerleyen periyotlarda eski kullanıcılarını geri kazanmayı başardı. Bu bağlamda en yakın rakibi Telegram’ı bozguna uğratan WhatsApp, pazardaki hissesini arttırarak daha da güçlenmenin planlarını yapıyor. Kullanım tecrübesini arttırmanın yollarını arayan yetkililerin amacı ise çok kısa mühlet içerisinde iki yeni özelliği kullanıcılarına servis etmek. Pekala lakin bu özellikler neler? Kullanıcılara ne üzere yararları olacak? İşte detaylar!

WhatsApp beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Meta çatısı altından faaliyetlerine devam eden WhatsApp, gelişmeye devam ediyor. Gelen bilgilere nazaran ilerleyen vakitlerde kullanıcıların karşılaşacağı birinci yenilik bildiri silme ile ilgili. Aslında bu özellik 2017 yılından beri var fakat müddeti konusunda gelişmeler yaşanabilir. Çünkü WhatsApp, iletisi karşı taraftan silmek için hali hazırda 1 saat 8 dakika 16 saniyelik bir vakit tanıyor. Fakat gelmesi olası yeni güncelleme sayesinde bu mühletin 2 gün 12 saate kadar çıkabileceği kestirim ediliyor.

Beklenen bir öteki güncelleme ise uygulamanın iki farklı telefondan kullanılabilmesi. Buna nazaran şirket, sohbet içeriğini iki farklı telefonda görebilecek bir yapıyı uygulamaya getirmeye hazırlanıyor. Kelam konusu güncellemenin gelmesinin birkaç ayı alabileceğini de tabir etmekte yarar var. Yani bu güncellemenin bugünden yarına üzere kısa bir müddette gelmesi kolay değil.

Başa dön tuşu