WhatsApp çok önemli bir özelliğe kavuşuyor

WhatsApp, hiç elbet dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık irtibat servisi pozisyonunda. Bilhassa son bir yıldır yaptığı güncellemeler ile bu durumunu düzgünden güzele sağlamlaştıran şirket, şimdide küme kullanıcılarının uzun müddettir talep ettiği bir özelliği nihayet kullanıma sunuyor.

Bildiğiniz üzere kümelere iştirakin en kolay yolu, küme yöneticileri tarafından oluşturulan kümeye iştirak ilişki linkine tıklamak ve bu sayede süratlice bir kümeye dahil olmaktır. Fakat kelam konusu linkin çok süratli bir biçimde yayılabilmesi ve birçok vakit istenilmeyen bireylerin de eline geçebilmesi sebeplerinden ötürü, bu yolla kullanıcı kabul edilen kümelerde genelde istenilmeyen şahıslar de kümeye dahil olabiliyor. Küme bilgilerinden bütün kullanıcıların telefon numaralarının görülebilmesi, bu durumu büyük bir güvenlik açığı haline getiriyor.

WhatsApp çok değerli bir özelliğe kavuşuyor

İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik bu sorunu büsbütün ortadan kaldıracak. O denli ki, bundan sonra kümeye iştirakler evvel yönetici onayından geçecek. Yani bir iştirakçi kümeye dahil olmak istediği vakit evvel yöneticiye bir bildirim gidecek. Yönetici, küme bilgileri kısmında yer alacak yeni bir kısımdan bütün iştirak taleplerini görebilecek ve sırf yöneticinin müsaade verdiği kullanıcılar kümeye dahil olabilecek.

Tabi bu özelliğin küme bilgileri kısmından istenirse kapatılabileceğini ve bu haliyle de tekrar eskisi üzere iştirak linkine sahip herkesin dilediği üzere kümeye dahil olabileceğini hatırlatalım.

Başa dön tuşu