Twitter Mavi Tık onayı bekleyenlere kötü haber

Twitter, insanların mavi tık onaylı hesaplar ortasına girmesine imkan tanıyan müracaat ve inceleme sürecini durdurdu. Sürecin durdurulmasının sebebi, şirketin özellik üzerinde çalışması gerektiğini söylemesi. Toplumsal medya devine nazaran mavi tık sisteminin geliştirilmesi gerekiyor.

Twitter üzerinden artık mavi tık müracaatında bulunamayacaksınız. Daha evvel de mavi tık onayını durduran şirket bu sefer sistemin ne vakit düzeleceği konusunda bir tarih vermedi. Yani, müracaat yapmayı planlıyorsanız bir mühlet daha beklemeniz gerekecek.

Twitter, mavi tık sürecini durdurdu!

Geçtiğimiz ay Twitter, spam gönderiler yapan kimi hesaplara mavi tık vermişti. Bunun olmasının akabinde şirket, mavi tık sisteminde kimi yanılgılar olduğunu duyurdu. Hakikaten mavi tık alması gereken hesaplar alamıyor, almaması gereken hesaplar mavi tıka sahip oluyordu. Toplumsal medya devi artık bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Yeni uygulama daha evvelce mavi tık müracaatında bulunmuş bireyleri etkilemeyecek. Şayet sistemin kaldırılmasından evvel müracaatta bulunduysanız şirket hala size mavi tık verebilir. Twitter Verified, mevcut müracaatları incelemeye devam edeceğini söyledi.

Twitter, hesapları doğrulanabilir olarak kabul etmek için kullandığı kriterlerde değişiklik yapacağını belirtmedi. Bir Twitter sözcüsü The Verge’e “önümüzdeki birkaç hafta içinde müracaatları dağıtmaya devam edeceğini” bildirdi.

Başa dön tuşu