WhatsApp grup sohbetlerine özel bir özellik getiriyor

WhatsApp elbet en tanınan iletileşme uygulaması. Şirketin kapalılık tartışmaları bir devir kayıplara uğramasına sebep olsa da hala dünya genelinde kullanım oran yüksek. Şirket yeni özellikler ekleyerek platformunu geliştiremeye devam ediyor.

Son gelen özellik ise WhatsApp küme sohbetlerine yönelik olacak. Küme sohbetlerine profil fotoğrafı olarak eğlenceli şeyler eklemeyi sevenleri mutlu edecek bir özellik geliştirildi. WhatsApp‘ın yayınladığı yeni Beta güncellemesinde kümeler için test edilen bu özellik artık küme simgesine fotoğrafın dışında emoji ve çıkartma da ekleyebileceksiniz.

WhatsApp küme sohbetlerine simge olarak emoji ve çıkartma da eklenebilecek

Özellik şu anda iOS aygıtlar için beta güncellemesinde mevcut. Küme sohbetlerini daha fonksiyonel ve daha eğlenceli hale getirecek özellik tüm testlerde olumlu sonuç alırsa daha geniş bir sürümle sunulabilir. Özellik sayesinde küme yöneticileri simge olarak fotoğraf yerine emoji ve çıkartma da ekleyebilecek.

Özellik şimdi Android aygıtlar için mevcut değil. Lakin iOS aygıta sahip olanlar özelliği beta sürümünde deneyimleyebilir. WhatsApp’ı 2.21.190.11 sürümüne güncelleyen kullanıcılar bu özelliği görebilecek. Özelliğin herkese ulaşması haliyle biraz vakit alabilir.

WhatsApp saklılık mukavelesiyle ilgili geri adım attığından beri kullanıcıların aklındaki soru işaretleri azaldı diyebiliriz. “Gizlilik kontratını yalnızca dileyen kullanıcılar onaylayacak” biçiminde açıklama yapan şirket hala en çok tercih edilen iletileşme uygulaması olarak öne çıkıyor.

Başa dön tuşu