Koronavirüs bu ünlü markaların logolarını değiştirdi!

Kısa müddette tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs sebebi ile tüm dünya üzerinde çeşitli farkındalık kampanyaları düzenleniyor. Üst seviye yetkililer çeşitli tedbirler alırken, tüm beşerler da mevzunun ehemmiyeti ve hassasiyeti ile ilgili bilgilendirilmeye devam ediliyor.

Örneğin; birtakım ülkeler ohal ilan edip, sokağa çıkma yasağı üzere katı kurallar uygularken, Hindistan üzere ülkelerin güvenlik güçlerinin sokağa çıkanlara şiddet uyguladığını, Brezilya üzere ülkelerde ise mafyanın bile sorumluluk üstlenerek ceza kestiğini gördük.

Ülkemizde ise, öğrencilere okullar tatil edilerek uzaktan eğitim başlatıldı. AVM’ler ve birçok mağaza kapatıldı. Berber ve kuaförler kapatıldı. Çeşitli kurum ve kuruluşların çalışma saatleri yine düzenlendi. 65 yaş üstü vatandaşlarımız koronavirüse karşı daha hassas olduğu için sokağa çıkma yasağı uygulandı. 65 yaşın altında olan insanlarımız ise kendi insiyatifleri doğrultusunda konutlarında kalarak koronavirüs salgınından korunmaları konusunda bilinçlendirildi.

Özellikle de sosyal aralığın korunması konusunda toplumsal medya başta olmak üzere çeşitli haber kurumu ve kuruluşlarında birçok bilgi paylaşıldı. Bildiğiniz üzere dünya genelinden 190’ın üzerinde ülkede görülen corona virüs (COVID-19) salgınına karşı alınabilecek en uygun tedbirlerden biri de toplumsal arayı dikkate almak. Elbette sosyal mesafenin korunması sadece insanların sorumluluğunda değil. Bu mevzuya dikkat çekmek isteyen pek çok şirket toplumsal ara kurlarını hatırlatmak için logolarını değiştirdi. McDonald’s, Coca-Cola, Audi ve Volkswagen de bu manada amblemlerini değiştirerek konuya dikkat çekmeye çalışan ünlü markaların başında geliyor. Bu markalar yeni logo dizaynları ile “sosyal mesafeyi” yorumlayan kurumsal kümelerden yalnızca birkaçı. Dilerseniz markaların bu yeni logolarına daima birlikte göz atalım.

İşte markaların, toplumsal araya dikkat çekmek ismine yine tasarladığı o logoları;

Volkswagen

Normal logosu.

Volkswagen

Sosyal araya dikkat çekmek için tasarladığı yeni logosu.

Audi

Normal logosu.

Başa dön tuşu