WhatsApp iki yeni çok önemli özellik üzerinde daha çalışıyor

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet tabanlı anlık bağlantı servisi olan WhatsApp, bu unvanını koruyabilmek için elinden geleni yapıyor. 2022’nin birinci günlerinden itibaren servis ettiği güncellemeler ve bu güncellemelerin içeriğini oluşturan yeni özellikleriyle bu yıla damgasını vuran teknoloji devinin durmak üzere bir niyeti yok. Gelen bilgiler WhatsApp’ın iki yeni özellik üzerinde daha çalıştığını ortaya koyuyor.

WABetaInfo tarafından servis edilen bilgilere nazaran şirketin üzerinde çalıştığı birinci özellik kümelere yönelik. Buna nazaran artık kullanıcılar küme sohbetlerine katılan bireylerin kim olduklarını daha kolay anlayabilecekler. Nasıl mı?

WhatsApp iki yeni çok değerli özellik üzerinde daha çalışıyor

Tabi ki profil fotoğrafları sayesinde. Biraz daha açacak olursak, şu an için küme sohbetlerinde sırf telefon numarası yahut isim görünüyor. Lakin güncelleme sonrası bu niteliklere bir de profil fotoğrafı eklenecek. Bu da tabi ki gruplarda tanınmayı daha da kolaylaştıracak.

Şirketin üzerinde çalıştığı ikinci özellik de aslında gruplarla ilgili. Buna nazaran küme yöneticileri artık küme içerisinde atılan bildirileri direkt silebilme yetkisine sahip olacak. Fakat bu özelliğin daha evvel pek çok sefer gördüğümüz üzere birçok kullanıcı tarafından eleştirileceğini söyleyebiliriz. Hakikaten kimi WhatsApp kullanıcıları, küme yöneticilerine fazla yetki verilmesinden ve bunun ileride mutlaka suistimallere dönüşeceğinden tasa ediyor.

Başa dön tuşu