WhatsApp o telefonların dayanağını sonlandırıyor

Eski kuşak işletim sistemleri vakitle uygulama geliştiricilerin takviyesini kesmesiyle kullanım ömürlerini tamamlıyorlar. Bunlardan biri de WhatsApp tarafından hayata geçiriliyor. WhatsApp ile ilgili haberler yayınlayan WABetaInfo isimli platforma nazaran uygulama birtakım eski kuşak işletim sistemlerine takviye vermeyi bırakıyor.

WhatsApp o telefonların dayanağını sonlandırıyor

İddiaya nazaran WhatsApp 1 Ocak 2020 itibariyle Microsoft tarafından geliştirilen ve artık kendi mukadderatına terk edilen Windows Phone işletim sistemi dayanağını sonlandırıyor. Faal olarak kullanılmayan işletim sistemi bu dayanağın sonlanmasıyla birlikte tarihe karışacak.

WhatsApp ile ilgili bir öteki argüman ise iOS 8 işletim sistemi için. Buna nazaran 1 Şubat 2020 itirabiyle WhatsApp iOS 8 dayanağını de sonlandırıyor. Hayli eski jenerasyon bir işletim sistemi olan iOS 8 (şu an en şimdiki iOS sürümü 13) bu karardan sonra WhatsApp kullanımında sorun yaşayacak.

Hem Windows Phone hem iOS 8 kullanıcıları bu tarihlerden sonra da WhatsApp kullanmaya devam edecekler. Lakin hesaplarını yine doğrulama yapmak istediklerinde bu mümkün olmayacak.

Başa dön tuşu