Modemin Fişini Çektirecek Tüyler Ürperten 10 İnternet Sitesi

Çevrimiçi dünya, sandığımızdan çok daha büyük olabilir. Gün içinde ziyaret ettiğimiz internet sitesi sayısı tahminen bir elin parmaklarını dahi geçmiyor olsa da bu geniş dünyada milyonlarca web site bulunuyor.

Web siteler, birbirinden farklı maksatlarla açılmış olabilir. Ufkunuzu açıp, hayatınızı olumlu tarafta geliştirecek pek çok internet sitesi olduğu üzere, modemin fişini çekmek isteyeceğiniz internet siteleri de bulunuyor. İşte birbirinden ürkütücü 10 internet sitesi:

10. Ölüm tarihi hesaplayan site – deathdate.info

Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı vakitleri hatırlayanlarınız varsa, vefat tarihi hesaplayan Facebook uygulamalarını hatırlayabilir. Vefat tarihi hesaplayan uygulamaların atası, mevt tarihi hesaplayan internet siteleridir. İşte bu internet sitesi de isminiz, doğum tarihiniz ve sigara kullanıp kullanmadığınıza nazaran mevt tarihinizi hesaplıyor.

9. Dünyadaki doğum ve vefatları gösteren site – worldbirthsanddeaths.com

Bir saniye içerisinde bütün dünyada kaç insan ölüyor ya da kaç bebek dünyaya geliyor olabilir? Şayet bu soru orta ara aklınıza geliyorsa, bu site sorunuza anlık olarak yanıt verebilir. Gerçek vakitli vefat ve doğum datalarını paylaşan bu sitede, hangi ülkede kaç kişi o anda öldü ya da kaç bebek doğdu görebilirsiniz.

8. Rahatsız edici bir çizgi roman

Birçok insan çizgi roman okumaktan büyük bir keyif alıyor. Lakin bu çizgi romanı okumak bir keyif vermekten öte direkt olarak rahatsız ediyor. Bongcheon- Dong Ghost, gebe bayanlara, yaşlılara ve kalp hastalarına tavsiye edilmiyor. Birçok insan bu çizgi romanın bulunduğu sayfada birkaç dakikadan fazla kalamıyor. Şayet rastgele bir sıhhat meseleniz yoksa, kelam konusu çizgi romana buradan ulaşabilirsiniz.

7. Akıl hastanesi simülasyonu – whiteenamel.com

Flash eklentili internet siteleri çok uzun vakittir internetin değerli paydaşlarından bir tanesi. White Enamel internet sitesinde, terk edilmiş bir akıl hastanesinde dolaşabiliyorsunuz. Tabi terk edilmiş hastanede bir çok ürkütücü ses ve imaj sizleri bekliyor. 

6. Skyway Köprüsü – skywaybridge.com

Skyway Köprüsü, intihar etmek isteyen insanların en çok kullandığı dördüncü köprü unvanını taşıyor. Bu Skyway için kurulan internet sitesinde, Florida’nın batı kıyısındaki bu köprüde intihar eden insanlara dair bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Köprüden intihar eden insanların listelendiği kısımda, Skyway Köprüsü’nün intihar tarihçesinin ne kadar eskiye gittiğini görebilirsiniz.

5. Uçak kazaları – planecrashinfo.com

Plane Crash Info internet sitesi, gerçekleşen uçak kazalarına dair istatistik, rapor, harita, fotoğraf ve şayet varsa kurbanların son kelamlarını paylaşıyor. 11 Eylül 2001’de İkiz Kulelere yapılan hücumdaki uçaklarda bulunan kurbanların son kelamlarını okumak ister misiniz? Bizce hayır. Fakat karar sizin. 

4. Suç işlenmiş yerler, perili konutlar – housecreep.com

Housecreep, cinayet işlenmiş yerler, perili evler gibi ürkütücü yerlerin görüntülenmesini sağlıyor. Housecreep’te farklı bir yeri görüntülemek için arama kısmına aradığınız yerin bulunduğu yerin adını ya da olay ismini yazmanız kâfi olacaktı. 

3. İdam mahkumlarının son sözleri 

Texas Adalet Ceza Departmanı, kendi internet sitesinde idam mahkumlarını, idam cezasının uygulanmasını bekleyen beşerler, hapishanelerde ölen insanların listesini sunuyor. İnternet sitesinin, idam cezası uygulanmış hatalılar kısmını incelediğinizde isim, kabahat bilgisi, doğum tarihi ve son kelamlar üzere bilgilere ulaşabiliyorsunuz. İnternet sitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Dünyanın en gereksiz internet sitesi

Tartışmasız en garip internet sitelerinin başında gelir. Beşerler tuvalette işlerini bitirdikten sonra tuvaletin fotoğrafını bu siteden paylaşıyor. Paylaşılan fotoğraflar, sitenin başka üyeleri tarafından oylanıyor. Bu gereksiz internet sitesine ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Bu siteden sonra bilgisayarı hala kapatmadıysanız son bir site daha kaldı.

1. bestgore.com – betsgore.com

90’ların sonu ya da 2000’lerin başında internet kullanmışsanız bu türlü sitelere aşina olabilirsiniz. Lakin uzun müddettir bu türlü dehşet içerikli siteler yayınlanmıyor ya da kullanılmıyordu. Best Nazaran, öldürülmüş insanların fotoğraflarını, olay yeri imgelerini paylaşan bir internet sitesi. Sitenin sahibi Mark Marek, Kanada’da kamu ahlakı maddelerini ihlal etmek kabahatinden tutuklandı.

Marek, 2019 yılında internet sitesinine artık içerik yüklemeyeceğini açıkladı. Sitedeki fotoğraflar ve görüntüler tek söz ile ürpertici. Best Nazaran internet sitesine Türkiye’den ulaşılamıyor.

Başa dön tuşu