WhatsApp kullanıcıların en büyük sorununu sonunda çözdü!

WhatsApp elbet ki şu an dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık iletileşme servisi pozisyonunda. Üstelik, her ne kadar vakit zaman şirket siyasetlerine gösterilen toplu reaksiyonlardan ötürü bu tablo değişecekmiş üzere görünse de, WhatsApp ne yapıp ne edip büyümeye devam ediyor. Pekala bunu nasıl beceriyor dersiniz? Elbette kendini şimdiki tutarak.

WhatsApp’ın takipçilerinin beğenisine sunmaya hazırlandığı en son yeniliği küme kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ın şu an ki sürümünde rastgele bir kullanıcı dahil olduğu kümeden çıkınca o kümede yer alan bütün iştirakçilere bildirim bildirisi gidiyor.

WhatsApp kullanıcıların en büyük sıkıntısını sonunda çözdü!

Bu da birden fazla vakit kümeden ayrılan kişinin hiç istemediği bir durum. Zira sonrasında birçok şahıstan “neden ayrıldın” üslubu bildiriler alması kuvvetle beklenen. Yalnızca bu yüzden grupları sessize alarak ayrılmakla uğraşmak istemeyen yüz binlerce kullanıcı olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik bu sorunu tarihe karıştıracak. Buna nazaran şu an için yalnızca hudutlu sayıda bir kullanıcı kümesi üzerinde yapılan testlere nazaran, bir kullanıcı kümeden ayrıldığı vakit yalnızca ayrılan bireye ve küme yöneticisine bildirim gidecek. Öbür bireylere ise bu hususa ait rastgele bir bilgi verilmeyecek.

Her ne kadar WhatsApp tarafından bu mevzuya ait şimdi yapılmış resmi bir açıklama bulunmasa da, özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde servis edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu