WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz?

Amerikalı teknoloji devi WhatsApp, bu yılı hiç olmadığı kadar hareketli geçiriyor. Yılbaşından bugüne kadar pek çok majör ve minör güncelleme paketi paylaşan şirketin durmaya hiç niyeti yok üzere. Kullanıcılar şimdi son vakitlerde ortaya atılan görüntü görüşmelerinde avatarlara yer verme mantığına dayanan özelliğin heyecanını üzerlerinden atamamışken, şimdide bu avatarlarla büsbütün şahsileştirilmiş çıkartmalar oluşturulabileceği konuşulmaya başlandı.

İddiaların kaynağı olan WABetaInfo tarafından paylaşılan manzaralardan anlaşıldığı kadarıyla, Amerikalı teknoloji devi avatarların çıkartma olarak kullanılabilmesi mantığına dayalı yeni bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor. Elbette paylaşılan görsellerde yer alan avatarın Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’e ilişkin olduğunu iddia etmek güç değil. Fakat kullanıcılar, buradan hareketle WhatsApp’ın bu hususta ne derece başarılı olabildiğini görebilecekler.

WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz?

Yeni güncelleme paketi için şimdi geniş bir beta kullanıcı kümesi seçilmiş değil. Yani bir öteki söz ile, bu özellik şu an için epey kısıtlı bir beta kümesi üzerinde test ediliyor. Bunun manası ise, üzerinde çalışılan bu özelliğin son versiyon olarak WhatsApp kullanıcılarına servis edilip edilmeyeceği şimdi katılık kazanmadı.

Geçmiş devirde birçok özelliğin kısıtlı beta kümesinden dışarı çıkamadığını düşünecek olursak, bu özelliğin kullanımı konusunda heyecanlanmak için şimdi erken olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte WhatsApp’a yakın kaynaklar, avatarlı çıkartma özelliğinin bir sonraki basamağa geçeceği ve yıl bitmeden de kullanıcıların beğenisine sunulacağı konusunda tezli. Bakalım WhatsApp bu bahis hakkında rastgele bir açıklama yapacak mı?

Başa dön tuşu