Twitter’a “Bu Tweet’i Neden Görüyorsun?” Seçeneği Geliyor!

Bir Twitter tasarımcısı, platforma “Bu Tweet’i neden görüyorsun?” seçeneğinin gelebileceğini duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların kafasını karıştıran Sana özel sayfasını daha anlamlı hale getirecek.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, bundan uzun bir süre önce kullanıcıları için iki kademeli akış sayfası sunmaya başladı. Bu sayfalardan bir tanesi “Sana özel” olarak isimlendirildi ve kullanıcıların hoşuna gidebilecek paylaşımları göstermeye başladı. “Takip edilenler” isimli bölümde ise sadece takip edilen Twitter kullanıcılarının paylaşımları gösterildi. Ancak Sana özel bölümü, son günlerce ciddi anlamda sorunlu çalışıyor.

Ayrıca bu özellik yayınlandığından beri kafa karışıklıklarına yol açıyor. Şöyle ki bir kullanıcı, Sana özel bölümünde yer alan paylaşımları neden gördüğüne dair en ufak bir bilgi sahibi değil. Üstelik Twitter, kullanıcıya bununla ilgili bir bilgi de sunmuyor. Eğer gördüklerinizden hoşlanmıyorsanız, sağ tarafta bulunan üç noktalı simgeye dokunmanız ve “Bu Tweet ilgimi çekmiyor” demeniz gerekiyor. Bunu yapmanız halinde bir daha benzer paylaşımları görmüyorsunuz.

Twitter, tüm kafa karışıklıklarını giderecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Twitter

Andrea Conway isimli bir Twitter tasarımcısının paylaşımına göre Twitter, çok yakında az önce bahsettiğimiz üç noktalı simge içerisinde yeni bir seçenek sunacak. “Bu Tweet’i neden görüyorsun?” şeklinde karşımıza çıkacak seçenek, söz konusu paylaşımın neden görüntülendiğinin anlaşılmasını sağlayacak. Örneğin yukarıdaki örnekte, akışta gösterilen bir paylaşıma benzer 24 paylaşımın beğenildiğinin açıklandığını görüyoruz.

Twitter Blue, Kamera Şakası Gibi Fiyatıyla Artık Türkiye’de: İşte Tepkiler

“Bu Tweet’i neden görüyorsun?”, henüz test aşamasına gelmiş durumda bile değil. Bu da Twitter kullanıcılarının Sana özel bölümünde bir süre daha belirsizliklerle yaşayacağı anlamına geliyor. Aslında; özelliğin bir gün kullanıma sunulup sunulmayacağı bile net değil. Bir süre daha beklemek ve Twitter’dan gelecek haberlere kulak kabartmak gerekiyor..

Başa dön tuşu