WhatsApp’ın Telefonsuz Kullanılabilen Bir Sürümü Geliyor

WhatsApp, 2015 yılında iletileşme servisinin internet tarayıcı üzerinden kullanılabilen versiyonu WhatsApp Web’i kullanıma sundu. Lakin bu uygulamayı kullanmak için telefonunuzun WhatsApp’a bağlı olması gerekiyor. WhatsApp Web’i nasıl kullanacağınıza dair şöyle hoş bir rehberimiz de mevcut:

WhatsApp ile ilgili isabetli kestirimleri ve başarılı istihbaratlarıyla bilinen WABetaInfo hesabından gelen yeni bir tweet, dünya çapında pek çok WhatsApp kullanıcısını heyecanlandırdı. Tweet’e nazaran firma, yeni bir WhatsApp UWP uygulaması tasarlıyor olabilir. Ayrıyeten firma bir de telefon kapalı bile olsa kullanılabilen WhatsApp masaüstü sürümü yayınlayacak. 

Analistin argümanlarına nazaran, WhatsApp’ın iOS 2.19.80.16 Beta versiyonunda 3D Touch ile profil resmi kaydetme özelliği kaldırılıyor ve ‘Medyayı Süratli Düzenleme’ özelliği geliyor. WhatsApp Business’in iOS versiyonu da çoklu platform takviyesine kavuşma ihtimaline sahip. 

WEBetaInfo, “kendi söylentisine göre” UWP + yeni çoklu platform sistemi, WhatsApp UWP'yi mümkün kılacak. Bu da Android, iOS fark etmeksizin akıllı telefonunuz kapalı olsa dahi WhatsApp kullanmayı mümkün kılacak.

WhatsApp’ın bu türlü bir atılım yapması, sohbet uygulaması için büyük bir değişiklik olabilir. WhatsApp’ın dünya çapında 1,5 milyar kullanıcısı var. Yani kaba hesapla dünya üzerindeki her 5 bireyden biri WhatsApp kullanıyor. Bu sistemin bir benzerini Telegram’da gördüğümüz için yapılabildiğini de biliyoruz.

Bakalım yeni WhatsApp versiyonunda bu özellikleri görebilecek miyiz, yoksa birer söylenti olarak mı kalacaklar? Siz ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu