Gençlerin Neredeyse Yarısı, Müstehcen Fotoğraf Yolluyor

Tinder ve OkCupid isimli şirketlerin ana firması Match, sanal ortamdaki cinsel ömür istatistiklerini ortaya koydu. 5.000'in üzerinde yalnız bayan ve erkek üzerinde bir test gerçekleştiren firma, tüm yaş kümelerini kıymetlendirdi. Bu araştırmanın sonucundaysa tüm yaş kümelerinden şahısların sanal seks yaptığını saptadı.

Tanımı biraz daha açmamız gerekirse sanal seks derken tabir ettiğimiz şey, bireylerin birbiriyle cinsel manada tahrik edici biçimde mesajlaşması ya da birbirlerine 'müstehcen' fotoğraflar göndermesi olarak açıklanabilir. Bu bahis üzerine Z neslinin yanı sıra öteki kuşaklar üzerinde de araştırma yapan firma, her yaş kümesinden bir kitlenin bu hususta etkin olduğunu tespit etti.

18 ila 22 yaş kümesinde bulunan bireylerin neredeyse %40'lık kısmının birbirine 'fotoğraf' yolladığını tespit eden araştırma, 23 ila 38 yaş aralığındaki bireylerin %37 oranında bu aksiyonu gerçekleştirdiğini bildirdi.

Araştırmanın bu noktası aslında beklenilen sonuçları bizlere sunmuş olsa da bu yaş kümesinin üstündeki bireylerden gelen sonuçlar son derece şaşırtan oldu. Bu yaş kümesindeki bireylerden gelmesi beklenmeyen sonuçlar, gün yüzüne çıktı.

40'lı ya da 50'li yaşlarında olan ve X kuşağı olarak bilinen şahısların %25'i, öbür bir deyişle 40 ila 60 yaş aralığındaki her dört bireyden biri, diğerine müstehcen bir fotoğraf gönderdiğini belirtti. Bunun yanı sıra 60 ila 74 yaş aralığındaki %11'lik kesim de sanal seks yaptığından bahsetti.

En büyük kuşak olan ve yaşları 74'ü geçmiş bireylerden alınan datalar sonucunda %3'lük bir kısmın, teknolojiyi müstehcen fotoğraf gönderme safhasına gelecek kadar öğrendiği de ortaya çıktı.

Göndermenin yanı sıra müstehcen fotoğraflar alma kısmına gelecek olursak Z kuşağının %52'lik bir kısmı 'fotoğraf' aldığını belirtirken milenyumda bu oran %51'e düşüyor. X neslinde %42'lik bir kısım müstehcen fotoğraflar alırken 'baby boomer' isimli kuşakta bu oran %20' olarak karşımıza çıkıyor.

Araştırmaya nazaran 74 yaş üstündeki bireylerin %12'si müstehcen fotoğraf aldıklarını belirti.

Başa dön tuşu