Yahoo Yeni Logosunu Yayınladı

Bir periyotların en tanınan internet portallarından bir tanesi olan “Yahoo”, artık eskisi üzere bir oyun kurucu değil. Fakat tekrar de arama motoru, anlık iletileşme ve e-posta üzere hizmetleri bulunan portal pek çok kullanıcı tarafından faal olarak kullanılıyor.

1995 yılında kurulan ve geçen yıllar ortasında çeşitli evrimler geçiren Yahoo, artık ise logosunu değiştirdi. Yeni logo, şirketin eski logosuna oranla daha çağdaş bir biçimde dizayn edilmiş ve şirketin ismini biraz daha vurgulayan bir biçimde tasarlanmış durumda. Şirket logo değişikliğiyle hiçbir vakit yok olmadıklarını ve internet aleminde var olmaya devam edeceklerini göstermeyi hedefliyor.

İşte Yahoo'nun yeni logosu

Eski logoda yalnızca “Y” harfi yer alıyordu. Yeni logo ise, portal güya yeni kurulmuşçasına “yahoo” sözünün tamamını içeriyor. Ayrıyeten Yahoo'yla bütünleşmiş olan eğik ünlem işareti, yeni logoda da varlığını müdafaaya devam ediyor. Eğik ünlem ve logonun başındaki “y” harfinin eğimleri de 22.5 derece olacak biçimde birbirleriyle tıpkı tutulmuş

Geçtiğimiz 10 yıllık süreçte Yahoo, ziyadesiyle kritik bir süreçten geçti. Şirket, bu devir içerisinde CEO değiştirdi, “Tumblr” ve “Flickr” isimli platformları rekor fiyatlarla satın aldı. Kendi TV ve haber teşebbüslerini kurdu. Fakat CEO Marissa Mayer'in bu teşebbüsleri, ne yazık ki Yahoo'yu kurtarmaya yetmedi. Tumblr ve Flickr satıldı, TV ve haber teşebbüs sistemleri çöktü, tüm bunların üzerine bir de Yahoo'nun tamamı Verizon'a satıldı.

Ayrıca Yahoo, Portal'ın e-posta sisteminde de birtakım değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler kapsamında kullanıcılara daha faal bir e-posta idare tecrübesi sunulması amaçlandı. Kampanya içerikli e-postaların daha anlaşılır bir halde gösterilebilmesi için dizaynını değiştirdi. Lakin bu yenilikler, e-posta hesaplarını çoktan unutmuş olan tüketicilerin geri dönmesine yetecek mi, bu sorunun yanıtı şu an için ön görülemiyor.

Yahoo, yeni logo e-posta sisteminde yaptıkları değişikliklerle üzerindeki kasveti atmayı ve eski günlerine yine dönmeyi hedefliyor. Atılan adımların ne kadar başarılı olduğunuysa vakit gösterecek.

Başa dön tuşu