‘Yeni Salgın: YouTuber’ın 2. Bölümü Yayınlandı

YouTube, son devrin en tanınan internet platformlarından biri. Genci yaşlısı her yaştan milyarlarca insan, günlerinin büyük bir kısmını bu platformun başında görüntüler izleyerek geçiriyor. Bu görüntülerin ortasında yararlı olanları olsa da genel manada cümbüş maksatlı içerikler izleniyor.

Ülkemizde de pek çok cümbüş kanalı bulunuyor. Artık bir meslek hâline gelmiş olan YouTuber’lıktan epeyce önemli gelirler de elde edilebiliyor. Hatta pek çok insan, YouTuber’ların yaptığı işlere oranla kazandıkları paraların epey yüksek olduğunu düşünüyor lakin her işte olduğu üzere bu işin art planında da hesaba katılmayan şeyler bulunuyor.

Yeni kısımda ünlü YouTuber'lardan açıklamalar yer alıyor:

İşte 140Journos’un “Yeni Salgın: YouTuber” belgeselinin 2. kısmı de art planda yatan bu zorlukları açığa çıkarıyor. Orkun Işıtmak, Enes Batur, Barış Özcan, Berkcan İtimat üzere pek çok ismin konuşmalarından alınan kesitler, 140Journos’un kendine has lisanı ile harmanlanarak YouTuber olmanın yeterli, berbat ve hatta saçma istikametlerini ele alıyor.

Video boyunca YouTuber’lar; elde ettikleri karları, yaşadıkları zorlukları, işin art planında olan vergileri ve devletin bu mevzudaki fikirleri ve yaptırımları hakkında konuşuyorlar. YouTube Türkiye’den tanıdığımız pek çok ismin yanı sıra devlet büyüklerinin görüşlerinin ve açıklamalarının da yer aldığı görüntü izlenmeye kıymet. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan görüntüye geçelim.

“Yeni Salgın: YouTuber [Bölüm 2: Artı Stopaj Artı KDV]”

Başa dön tuşu