Yok artık: Oracle da TikTok’a talip oldu!

Çin merkezli toplumsal medya platformunun etrafındaki çember giderek daralıyor. ABD’de kullanımı ile ilgili birtakım kısıtlamaların getirilmesi gündemde olan ve bir müddet sonra Amerikan şirketlerinin iş yapma müsaadelerinin kalkacağı TikTok’a talep olanlar ortasına Oracle da katıldı.

Yok artık: Oracle da TikTok’u satın almak istiyor!

Amerikan şirketleriyle iş yapması önümüzdeki aylarda yasaklanacak olan TikTok’un ABD operasyonlarının satılması gündemde idi. Evvel Microsoft, akabinde Twitter ile satış görüşmeleri yaptığı ortaya çıkan TikTok ile ilgilenen bir başka ABD merkezli şirket ise Oracle oldu.

Konuyla ilgili argüman tekrar ABD merkezli bir gazete olan Financial Times’tan geldi. Gazetenin haberine nazaran daha çok kurumsal pazarda faaliyet gösteren bir şirket olan Oracle, Çin merkezli ByteDance ile TikTok’un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda operasyonlarını satın almak için görüşmelere başladı. Bahisle ilgili olarak ByteDance ve Oracle yorum yapmayı reddetti.

Amerikan şirketleriyle iş yapmasının önünde pürüzler bulunan TikTok’un bu kararname yürürlüğe girdiğinde ne yapacağı bilinmiyor. Fakat bu üslup bir kararnamenin şirketi ‘ya sat ya da terket’ seçeneklerinden birini tercih etmek zorunda bırakacağı düşünülüyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu