YouTube için video çekerken açlıktan öldü!

Sosyal medyada ünlü olmak için bir çok enterasan işlere imza atıldığına şahitlik ettik. Geçtiğimiz yıl bir Rus YouTuber, hamile sevgilisini 1000 dolar karşılığında soğuk havada balkona kitlemişti. Soğuya dayanamayan bayan ve bebeği maalesef ki bu olay sonrası hayatını kaybetmişti. Bugün ise bir enteresan olay yeniden Rusya’dan geldi. Ünlü Rus YouTuber Vitaly Vygranovsky, toplumsal medyada kaç gün aç kalabilirim deneyine soyundu. Lakin Vygranovsky bu deneyi tamamlayamadan hayata gözlerini yumdu.

Ünlü olmak uğruna hayatından oldu

Vygranovsky’nin hedefi 40 gün aç kalmaktı. 10. gün zorlandığını belirten YouTuber, kentten çıkıp Abhaza’da kırsala yerleşmişti. Aç kalma deneyinin 20. gününde daha pak hissettiğini belirten Vygranovsky, bir fotoğraf da paylaştı. Bu fotoğrafda Vygranovsky’nin önemli bir halde kilo kaybettiği açıkça görünüyordu. Yalnızca yürüme hareketini gerçekleştirebildiğini belirten YouTuber, 30. güne geldiğinde ise ölecek üzere hissettiğini belirtti.

Abhaza’da kırsalında 25 gün durabilen Vygranovsky, 35. günün sonunda açlığa dayanamadı ve hayatını kaybetti. Şöhret ve takipçi uğruna genç yaşında ömründen olan YouTuber’ın vefatı hayranlarını ziyadesiyle üzdü.

Deneyi hekimlerin tavsiyesi ve nezareti olmadan gerçekleştiren Vygranovsky’nin olayı umarız öbür şöhret peşinde koşanlara büyük bir ders olur.

Bu tip olaylar ile maalesef ki sık sık karşılaşıyoruz. Hayati risklerin olduğu deneylerin YouTube tarafından engellenmesi ve teşvik edilmemesi gerekiyor. Muhtemelen artık YouTube da bu bahis hakkında değerli bir atılım yapar.

Başa dön tuşu