Chrome’a Karanlık Mod Getiren Uygulama: DarkChrome

Karanlık mod, bilhassa OLED ekranlı akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte çabucak her taşınabilir uygulamada istenen bir özellik haline geldi. Bununla birlikte taşınabilir uygulamalar epey karmaşık bir arayüze sahip olduklarından tanınan uygulamaların karanlık moda geçişi epey uzun vakit alıyor.

Dünyanın en tanınan taşınabilir web tarayıcısı olan Chrome, resmi bir karanlık moda sahip değil. Yeniden de iPhone sahipleri için Chrome’u karanlık modda kullanmak artık mümkün. Geliştirici Nathan Whitaker, jailbreakli iPhone’lar için DarkChrome isimli Chrome karanlık mod yazılımını yayınladı. Üstelik DarkChrome, özgün bir Chrome karanlık moddan bekleyeceğiniz her şeyi sunuyor.

DarkChrome’un  en düzgün özelliklerinden biri de kullanıcılara karanlık modu özelleştirme imkanı sunuyor olması. Gerçek Karanlık isminde arayüzü büsbütün karanlık hale getiren seçeneklerin yanı sıra Düz Karanlık ve Karanlık isminde farklı karanlık modlar sunan seçenekler de bulunuyor. Şayet jailbreakli bir iPhone’a sahipseniz DarkChrome, tam da aradığınız uygulama olabilir.

Başa dön tuşu