YouTube iOS kullanıcıları için beklenen özelliği sundu

YouTube, iOS kullanıcılarına fotoğraf içinde fotoğraf özelliği getireceğini duyurmuştu. TechCrunch, YouTube’un Premium kullanan kullanıcılarından başlayarak ABD’deki tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına kelam konusu özelliği sunmaya başladığı bildirdi. Fotoğraf içinde fotoğraf özelliği sayesinde YouTube’da izlediğiniz görüntüden çıkarak öbür şeyler yapabileceksiniz. Bu sırada görüntü küçük bir karede oynamaya devam edecek.

Özellik, kullanıcıların hayatını hayli kolaylaştırıyor diyebiliriz. Bir yandan YouTube görüntüsü izlerken bir yandan da toplumsal ağlarınızı denetim edebilir ya da diğer işlerle ilgilenebilirsiniz.

YouTube Premium iOS kullanıcıları için fotoğraf içinde fotoğraf özelliği sunuyor

Özellik şu anda test evresinde. Premium testi 31 Ekim’de sona erecek. Özellik çabucak kullanılamıyorsa YouTube uygulamasını tekrar yüklemeniz gerekebilir.

Şirket, Premium olmayan aboneler için fotoğraf içinde fotoğraf özelliğini ne vakit etkinleştirmeyi planladığını söylemedi. Özelliğin yaygın bir formda kullanılması için hala vakit var diyebiliriz. Fakat şayet iOS ve YouTube Premium kullanıcısıysanız özellik şimdi mevcutken yararlanmakta fayda var.

YouTube ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen toplumsal medya platformlarından biri. Şirket, bünyesine farklı özellikler ve güncellemeler getirerek mevcut kitlesini daha fazla büyütmeye çalışıyor. Fotoğraf içinde fotoğraf özelliği de platformun tecrübesini daha fazla kişiselleştiren bir detay diyebiliriz. YoTube daha evvel Shorts ve Kıssalar üzere farklı özellikler katarak çıtayı bir tık daha yükseltmişti.

Başa dön tuşu