Tweet düzenleme butonunun çıkış tarihi ve muhtemel fiyatı sızdırıldı

Twitter, son devirlerde yayınladığı güncelleme ve getirdiği özelliklerden çok, ünlü milyarder Elon Musk ile girdiği satın alım süreciyle gündeme geliyor. Neyse ki bu süreç şu an mahkeme salonlarına taşındı ve şirket biraz olsun kendi işlerine odaklanma fırsatı buldu. İşte toplumsal medya devinin uzun müddettir üzerinde çalıştığı ve kullanıcılarının büyük bir merakla beklediği tweet düzenleme özelliğinde sona gelindiğinin ortaya çıkması tam olarak gündemin değişmesi için kâfi ortamı sağladı.

Şirkete yakınlığıyla bilinen Casey Newton tarafından yapılan açıklamalara nazaran, tweet düzenleme özelliği 21 Eylül tarihinden itibaren resmen kullanıma sunulacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tweet’lerin isterlerse bir kısmını isterlerse de paylaştıkları medya dahil olmak üzere tamamını düzenleyebilecekler. Lakin sevinmek için şimdi erken zira açıklamaların devamı, genel Twitter kullanıcısının canını fazlaca sıkacak cinsten bilgiler içeriyor.

Tweet düzenleme butonunun çıkış tarihi ve mümkün fiyatı sızdırıldı

Newton tarafından yapılan açıklamaların devamında, söylentilerin yanlışsız olduğu ve tweet düzenleme özelliğinin sırf Twitter Blue kullanıcılarına özel olacağı duyuruldu. Yakın vakte kadar 2,99 dolardan kullanıma sunulan lakin gelen fiyat güncellemesiyle birlikte 4,99 dolara çıkan Twitter Blue özelliği, Twitter’ın fiyatlı abonelik sistemi pozisyonunda. Şayet hesabınızı bu sürüme terfi ettirirseniz, genel kullanıcıların sahip olmadığı pek çok özelliğe erişim imkanı bulabilirsiniz. Son olarak Twitter Blue için Türkiye’de ne kadarlık bir fiyat talep edileceği şimdilik netleşmiş değil fakat tweet düzenleme özelliğinin çıkmasının akabinde bu servisin aylık fiyatının 150-TL civarı olması bekleniyor.

Başa dön tuşu