YouTube Modaya El Attı: Karşınızda YouTube Fashion

Ana akım medyaya rakip olan toplumsal medyanın ağır toplarından olan ve son vakitlerde ana akım medyada yer alan isimlerin de katılmaya başladığı YouTube, hâkimiyet alanını genişletecek yeni bir alan olan modaya açılıyor. YouTube.com/Fashion adresinden ulaşılabilecek yeni alanda sanayinin önde gelen isimleri de yer alacak. Bu alanda modanın yanı sıra hoşluk tüyoları veren içerik üreticileri, bu sanayide yer alan profesyoneller ve yayıncılar yer alacak.

YouTube blogunda yapılan açıklamaya nazaran platformdaki moda ve hoşluk kanallarının sayısı 2014’ten 2018’e kadar 6 katlık bir büyüme yaşadı ve yalnızca geçtiğimiz sene milyarlarca izlenmeye ulaştı.

İçerik üreticileri:

İçerik üreticilerinin YouTube için epey değerli olduğu tabir eden platform, bu alanda yer alacak içerik üreticilerinin Camila Coelho, Jenn Im, Ingrid Nilsen, Safiye Nygaard, Jackie Aina ve Huda Beauty olduğunu açıkladı. Bu alanda birlikte çalışılacak endüstri devleri ortasındaysa Emma Chamberlain ve Dolan Twins ile işbirliği yapan Louis Vitton; Wengie, Merrell Twins, Dulceida ve Juanpa Zurita üzere isimlerle işbirliği yapan Dior olacak.

Modadaki tezini göstermek isteyen platform ayrıyeten Ralph Lauren, Michael Kors, Dior ve çok daha fazlasının en son koleksiyonlarının canlı yayınının yapılacağından da blog paylaşımında bahsetti.

Tüm bunlara ek olarak Naomi Campbell, Being Noami kanalıyla bu alanda uzunluk gösterirken LOVE Magazine, British Vogue ve Gucci de YouTube’un moda tarafında yer alacak.

Başa dön tuşu