Youtube Originals, Tüm Kullanıcılar İçin Ücretsiz Olacak

YouTube'un yepyeni dizi, sinema ve etkinliklerinden oluşan yayın platformu “Youtube Originals”, premium YouTube kullanıcılarına pek çok içeriği reklamsız sunuyordu. YouTube, sevilen platformu “Originals” için önümüzdeki ay bir dizi değişikliğe gidecek.

Önceleri yalnızca premium kullanıcılarının aylık fiyat ödeyerek izleyebildikleri YouTube Originals içerikleri için Google, bu yılın başlarında birtakım açıklamalar yapmıştı. Kelamını tutan YouTube, 24 Eylül’den sonra Originals içeriklerini tüm kullanıcılarına fiyatsız olarak sunacağını duyurdu.

Premium abonelerin avantajı ne olacak?

YouTube, Originals içeriklerini tüm kullanıcılarına fiyatsız olarak sunacak lakin premium aboneler içerikleri reklamsız ve yayınlandıkları anda izleyebilecekler. Ayrıyeten premium aboneler, direktörün kestiği sahneleri ve içerikle ilgili kimi ekstra sahneleri de izleme imkanına sahip olacak. Bunun yanında “freemium” olarak isimlendirilen ve rastgele bir fiyat ödemeyen izleyiciler, içerikleri tekrar olağan bir YouTube görüntüsü üzere reklamlarla birlikte izleyebilecekler. Fakat dizinin her kısmının halka yayınlanmasını beklemek zorunda kalacaklar.

YouTube premium abonelerinin bunun haricinde de birkaç avantajı bulunuyor. Uygulamanın Kitaplık sekmesindeki yeni “Önerilen indirmeler” kısmı, indirilecek enteresan görüntüleri bulmayı kolaylaştırıyor. Son olarak, Android kullanıcıları, Beğenilen Müzikler listesinden ve başka müzik listelerinden otomatik olarak 500 müzik indirebilecekler.

YouTube’un Premium özelliği ise şu an aylık 16,99 TL’den satışa sunuluyor. YouTube premium hakkındaki ayrıntılı incelememize de buradan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu