Duolingo platformu için yenilikleri duyurdu

Ülkemizde yabancı lisan öğrenmede en çok kullanılan uygulamalardan olan biri Duolingo platformuna yenilikler ekliyor. Şirket yaptığı sanal konferansta platformuna gelecek yenilikleri duyurdu.

Duolingo’nun sanal konferansında şirket, insanların Japonca yahut Arapça üzere Latin alfabesi kullanmayan lisanları öğrenmelerine yardımcı olacak yeni oyunlar ve bulmacalar sunacağını duyurdu. Bunlarla birlikte uygulama bir de aile planı içerecek.

Dulingo platformuna yenilikler ekliyor

Şirketin ekleyeceği ana yeni özelliklerden biri, kimi lisanlar için görünecek. Latin alfabesi kullanılmayan lisanlara eklediği yeniliklere ek olarak, kullanıcılara ses takviyesi de sunulacak. Telafuzu sıkıntı olan lisanlar için ses dayanağı de sağlanacak. Android de bu esasen mevcut fakat artık özellik iOS ve webe gelecek.

Ayrıca platforma aile planı eklenecek. Aile planı, altı bireye (aile yöneticisi olan abone ve öbür beş kişi) Duolingo Plus‘ın reklamsız bir tecrübe sunaca. Öğrendikleri lisanla ilgili imtihanlar sunacak. Duolingo, bilhassa Korece, Rusça, Ukraynaca, Yunanca, Arapça, Hintçe ve İbranice lisanlarına yönelik takviye sağlayacak. Yeniliklere ek olarak ek olarak bulmaca üzere farklı oyunlar eklenecek.

Yakında uygulamaya beş lisan daha geliyor: Haitian Creole, Zulu, Xhosa, Tagalog ve Maori. Buna nazaran platform lisan seçeneklerini epey geliştiriyor diyebiliriz. Nal’ibali COO’su Katie Huston yaptığı açıklamada, “Yıllardır Güney Afrika lisanlarının statüsünü yükseltmek için çalışıyoruz” dedi. ”

Başa dön tuşu