YouTube Shorts ile TikTok uygulamasına rakip olacak!

Ne vakit çok tutan bir uygulama ortaya çıksa daima birebir senaryoyu görüyoruz. Evvel pazardaki büyük isimler bu uygulamayı satın almaya çalışırlar. Şayet alamazlarsa bir benzeriyle sahneye çıkarlar. Örneğin Instagram tuttuğu vakit Facebook devreye girdi ve bu uygulamayı satın aldı. Hakikaten birebir şeyi WhatsApp’ta da yaşadık. Tinder ise haklarını satmayınca büyük oyuncular kendi Tinder-vari uygulamalarını devreye soktular.

Şimdi ise Tiktok ile benzeri bir senaryoya tanıklık ediyoruz. Son devirde muazzam bir popülarite yakalayan TikTok pazardaki büyük balıkların dikkatini çekmiş durumda. Hali hazırda Tinder üzere satış fikrine karşı çıkan TikTok takımı yola motamot devam kararı aldılar.

YouTube Shorts ile TikTok uygulamasına rakip olacak!

Bu durum pastadan hisse almak isteyen dev isimlerin kendi uygulamalarını devreye sokmasına neden oldu. Hali hazırda Facebook TikTok gibisi Lasso uygulamasını Brezilya’da test etmeye başladı.

Benzer bir atılım de Google’dan geldi. Google YouTube üzerinden yola çıkarak Shorts isimli yeni bir uygulamayı kullanıma sunmayı planlıyor.

Shorts için YouTube’ın devasa lisans denizini kullanmayı planlayan Google, bu sayede TikTok’a sağlam bir rakip olacak üzere görünüyor.

Elbette taklitler asıllarını yaşatır diyerek, bu biçim teşebbüslerin kısa vadede TikTok kadar başarılı olmayacağını söyleyebiliriz. Tekrar de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu