YouTube, Yorum Bölümünü Yeniliyor

Bir Reddit kullanıcısı, YouTube’un sunucu tarafında yaptığı güncellemenin akabinde Android uygulamasındaki yorumlar kısmının büsbütün yenilendiğini bildirdi. Paylaşılan ekran imajlarında, yorumların önerilen görüntülerin altına yerleştirildiği görülüyor. Ayrıyeten yeni versiyonda, bir sonraki görüntüler direkt açıklama kısmının altına pozisyonlandırılmış.

Ekran imgelerinde toplam üç yorum görüyoruz. Ayrıyeten, kullanıcıların süratli bir formda yorumlar bölümüne gitmesini sağlayacak bir buton da bulunuyor. Ek olarak YouTube, yorumların taşındığını haber vermek maksadıyla sayfanın en altına bir bildiri eklemeyi de ihmal etmemiş.

YouTube’un yeni arayüzü sonlu bir kullanıcı tabanında test ediliyor. Şirketin bu değişikliği hayata geçirip geçirmeyeceği belirli değil; fakat şu ana kadar kullanıcıların geri dönüşleri pek de olumlu gözükmüyor. 

Yenilenen yorumlar kısmı, şu an için sırf YouTube’un Android 14.45.52 versiyonunda görülüyor. YouTube, yeni arayüz değişikliklerini sık sık Android uygulamasında test ediyor. Üstte da belirttiğimiz üzere, şirketin bu yenilikleri genele yayacağının bir garanti yok. Görüntü paylaşım devi, kullanıcıların geri dönüşlerine nazaran kararını vermeyi planlıyor. Şayet yeni arayüzü deneyimleyen insanlardan biriyseniz, çabucak aşağıdaki yorumlar kısmında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

Başa dön tuşu