Twitter’dan ilginç yenilik! Erkeklerin pek hoşuna gitmeyebilir

Twitter, dünya genelinde son derece tanınan olan bir platform. Her ne kadar kullanıcı sayılarına bakıldığında toplumsal medya platformları ortasında alt sıralarda yer alsa da, Twitter’ın tesir seviyesinin sorgulanması son derece yanlışlı bir yaklaşım olacaktır. Lakin herkesin bu platformdaki fikirlerini kabalaşmadan, saldırgan sözlere yer vermeden paylaştığını söylemek de çok mümkün değil.

İşte kullanıcılarının daha uygar, daha nazik ve aklıselim paylaşımlar yapmasını isteyen Twitter, bu maksatlar geliştirilen “Reply Prompts” yahut Türkçe olarak “Yanıt İstemleri” özelliğini bir müddettir Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’da test ediyordu. Bu özelliğe nazaran, bir kullanıcı tweet’inde hakaret yahut saldırgan tabirlere yer verdiğinde sistem bunu otomatik olarak algılıyor ve sözlerinde sorun olduğu bu nedenle de paylaşmadan evvel düzenleme yapmak isteyip istemediğini soruyor.

Twitter’dan enteresan yenilik! Erkeklerin pek güzeline gitmeyebilir

Ünlü sosyal medya platformu tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu ön denetimden sonra kullanıcıların %30’u paylaşımlarını ya düzenledi ya da paylaşmadan sildi. Brezilyalı kullanıcılarda ise bu oran %47 olarak gerçekleşti.

İşte Twitter tarafından yapılan son açıklamaya nazaran, önümüzdeki birkaç gün içerisinde Türkçe lisanını seçen bütün kullanıcılar da bu yeni özellikten faydalanmaya başlayabilecekler. Doğrusu Twitter’ın sırada Avrupa’nun birçok ülkesi varken, neden Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan sonra Türkiye’yi seçtiği de büyük merak konusu oldu.

Başa dön tuşu