Z kuşağı TikTok ile yaşıyor!

Nikkei Asia tarafından analitik platformu App Annie’den derlenen bilgilere nazaran, TikTok 2019’da 4. sıradaydı. 2020 yılında ise ABD’de en çok indirilen uygulama olmayı başararak Facebook Messenger’ı geçti.

Çin merkezli ByteDance’in sahip olduğu TikTok’un, 100 milyondan fazlası Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünya çapında bir milyar kullanıcıya sahip olduğu iddia ediliyor ve kısa biçimli görüntüleri bilhassa gençler ortasında tanınan.

Ayrıca TikTok’un Çince versiyonu –Douyin- de birinci sırasını koruyarak Çin’deki hakimiyetini sürdürdü.

Z jenerasyonu TikTok ile yaşıyor!

Asya’da TikTok, Facebook’tan sonra en çok indirilen ikinci uygulama oldu.

Facebook ikinci sırada kalmaya devam etti. Bununla birlikte, Facebook Messenger birinci sıradan beşinci sıraya düştü.

Genel olarak, 2020’de dünyanın en çok indirilen 10 uygulamasından yedisi ABD firmaları tarafından geliştirildi. Ve bunlardan 4’ü tek bir şirkete aittir ve birinci beşte (Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger) sıralanmıştır.

TikTok’un popülaritesi, Facebook’un sahibi olduğu Instagram‘ı sıcak trendi sürdürmek için görüntü özellikleri eklemeye sevk etti. Bu ortada, TikTok geçen ay kullanıcılara, üç dakikaya kadar uzunlukta görüntüler yayınlamasına müsaade vermeye başladı ve rakiplerinin önünde kalmaya devam etmesi daha evvelki farkı üç katına çıkardı.

Başa dön tuşu